بلوک سیمانی قیمت بلوک سیمانی ابعاد بلوک سیمانی قيمت بلوك سيماني بلوك سيماني ابعاد بلوك سيماني بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی و پوکه ای سبک و سنگین

برای مطالعه سریع هر بخش، روی عنوان آن کلیک کنید.

اطلاع از لیست قیمت بلوک سیمانی سبک و سنگین و خرید بلوک پوکه ای در سال ۱۴۰۱، به محاسبه بودجه لازم برای اجرای پروژه ها کمک می کند. قیمت بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای براساس نوع آن یعنی معدنی یا صنعتی متفاوت است. همچنین سایر عوامل نظیر ابعاد، نوع بلوک سیمانی سنگین یا بلوک پوکه ای سبک، تعداد جداره بلوک، درجه کیفیت مواد استفاده شده در تولید بلوک، مسافت و هزینه ارسال بلوک، نوع وسیله حمل و … همگی در تعیین قیمت نهایی بلوک سیمانی سنگین و سبک موثر هستند.

بلوک سیمانی

لیست قیمت انواع بلوک سیمانی و پوکه ای

دریافت مشاوره

در صورتی که نیازمند خدمات حفاری چاه و چاه کن در تهران هستید، فرم را پر و در قسمت توضیحات مورد را مطرح کنید.

لیست قیمت انواع بلوک سیمانی را که در سال ۱۴۰۱ اعلام شده است. اگر به دنبال خرید بلوک سبک یا سنگین هستید، بهتر است ابتدا قیمت ها در جداول لیست قیمت انواع بلوک در همین صفحه مشاهده کنید.

سپس می توانید با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید و سفارش خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای را به راحتی ثبت کرده و در محل تحویل بگیرید. در ادامه به بررسی قیمت بلوک سبک، بلوک پوکه ای و بلوک سنگین پرداخته ایم:

به طورمعمول قیمت بلوک سیمانی بر اساس “تُن” محاسبه می شود. برای خرید بلوک سیمانی به خاطر داشته باشید که وزن بلوک های سیمانی پوکه ای سبک ۷ کیلوگرم است و وزن بلوک های سیمانی سنگین حدود ۱۱ تا ۱۷ کیلوگرم می باشد.

بنابراین حتما هنگام خرید بلوک سیمانی و خرید بلوک پوکه ای به وزن آنها دقت کنید. همچنین هنگام خرید بلوک سیمانی دقت کنید که ضخامت جدار های عمودی و افقی بلوک نباید بیشتر از ۱۵ میلی متر باشد.

در ادامه از در مورد لیست قیمت قیمت خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای شرح داده ایم و همه چیز درمورد تولید و کاربردهای بلوک سیمانی سنگین، سبک و بلوک پوکه ای را می خوانید:

بلوک سیمانی قیمت بلوک سیمانی ابعاد بلوک سیمانی قیمت بلوک سیمانی بلوک سیمانی ابعاد بلوک سیمانی بلوک سیمانی سبک

قیمت بلوک پوکه ای / بلوک سبک

قیمت بلوک پوکه ای سبک سیمانی درسال ۱۴۰۱ را در جدول زیر به‌صورت تقریبی اعلام کرده ایم. می توانید پیش از اقدام به خرید برای اطلاع از تغییرات قیمت بلوک پوکه ای با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید.

اگر که به دنبال خرید بلوک پوکه ای سبک هستید، قبل از خرید بلوک برای ساختمان پروژه خود، می توانید بهترین و به صرفه ترین نوع آن که از پوکه معدنی ساخته می شود را تهیه کنید.

در این صفحه توضیحاتی مفید در مورد بلوک پوکه ای شرح داده ایم. با توجه به تغییرات قیمت بلوک پوکه ای سبک، ناگزیر به حذف قیمت ها از جدول هستیم، لطفا برای اطلاع از قیمت بلوک پوکه ای، تماس حاصل فرمایید:

قیمت بلوک پوکه ای / سبک ابعاد محصول (cm) قیمت (تومان) وزن / کیلوگرم ظرفیت حمل
تریلی کفی (پالت)
قیمت بلوک پوکه ای /۷ سانت /دو جداره ۴۰*۲۰*۷ لطفا تماس بگیرید. ۸/۳ ۴۸۶۰
قیمت بلوک پوکه ای/ ۱۰ سانت/ دو جداره ۴۰*۲۰*۱۰ لطفا تماس بگیرید. ۵ ۳۷۸۰
قیمت بلوک پوکه ای/ ۱۰ سانت /سه جداره ۴۰*۲۰*۱۰ لطفا تماس بگیرید. ۶ ۳۷۸۰
قیمت بلوک پوکه ای /۱۵ سانت/ سه جداره ۴۰*۲۰*۱۵ لطفا تماس بگیرید. ۵/۷ ۲۵۰۸
قیمت بلوک پوکه ای/۱۵ سانت/ چهارجداره ۴۰*۲۰*۱۵ لطفا تماس بگیرید. ۸ ۲۵۰۸
قیمت بلوک پوکه ای/ ۲۰ سانت/ سه جداره ۴۰*۲۰*۲۰ لطفا تماس بگیرید. ۱۰ ۱۹۴۴
قیمت بلوک پوکه ای/ ۲۰سانت /چهارجداره ۴۰*۲۰*۲۰ لطفا تماس بگیرید. ۱۰ ۱۹۴۴

مرکز تولید بلوک سیمانی پوکه ای در کشور، آذربایجان شرقی و شهر تبریز است، معمولا فروشندگان بلوک پوکه ای، مصالح خود را از این دو شهر خریداری می کنند. اگر می خواهید خرید بلوک پوکه ای را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید، سایت خانه سازها، مناسب ترین قیمت با تخفیف را برای شما در نظر گرفته است.

“شما عزیزان می توانید از سراسر کشور برای مشاوره و اطلاع از قیمت بلوک سیمانی سبک،قیمت بلوک پوکه ای،قیمت هر بلوک سیمانی، قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی، قیمت روز بلوک سیمانی، قیمت بلوک سیمانی نمادار،قیمت بلوک سیمانی ۱۰ سانتی، بلوک سیمانی معمولی، بلوک سبک لیکا،قیمت دستگاه بلوک سبک پوکه ای،قیمت بلوک بتنی سبک،قیمت بلوک سبک لیپر،قیمت بلوک سبک سیمانی، انواع بلوک سبک و … با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید.”

قیمت بلوک سیمانی قیمت بلوک لیکا اندازه بلوک سیمانی ساخت باربیکیو با بلوک سیمانی وزن بلوک سیمانی قیمت بلوک سیمانی سنگین

قیمت بلوک سیمانی سبک

قیمت بلوک سیمانی سبک، از بلوک سنگین، گرانتر است زیرا نیاز به دستگاه و تجهیزات خاصی دارد و بسیار دشوارتر و پر هزینه تر تولید می شود. اما بلوک سیمانی سبک چطور ساخته می شود و از چه ترکیباتی ساخته شده است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بلوک ۲۰*۲۰*۴۰ از ترکیب پوکه معدنی با سیمان و آب تولید می شود. این مواد در دستگاه های تمام اتوماتیک و پرسی ترکیب شده و بلوک سیمانی تولید می شود. بلوک های سیمانی سنگین، برای خشک شدن به اتاق بخار منتقل می شوند و به مدت چند روز آنجا باقی می مانند.

بلوک سیمانی سبک ۲۰ سانت مناسب ساخت دیوارهایی با ارتفاع حدود ۵ الی ۷ متر است. زیرا با استفاده از این بلوک، نیروی کار کاهش و عایق افزایش می یابد. دیوارهایی نظیر سالن ها، مراکز آموزشی و … باید با بلوک سیمانی سبک ساخته شوند. اما اگر دیوار شما ارتفاعی در حدود ۲ الی ۳ متر دارد، بهتر است از بلوک سیمانی سنگین استفاده کنید.

برای خرید بلوک پوکه ای یا همان بلوک سبک پوکه ای، می توانید از طریق تماس با “خانه سازها” استعلام قیمت بلوک سبک ۲۰*۲۰*۴۰ استاندارد را انجام دهید.

مشخصات بلوک پوکه ای / سبک

می توان گفت مشخصات بلوک پوکه ای یا همان بلوک سیمانی سبک، از عوامل موثر در تعیین قیمت بلوک پوکه ای هستند.

مواد تشکیل دهنده بلوک پوکه ای چیست؟

مواد تشکیل دهنده بلوک پوکه ای، یا بلوک سیمانی سبک که از پوکه معدنی تولید می شوند، شامل پوکه معدنی سفید و سیمان است. توجه داشته باشید که تخلخل ماسه یا هر افزودنی دیگری به ترکیبات ساخت بلوک پوکه ای، می تواند باعث کاهش کیفیت و بهای بلوک سیمانی شود.

پوکه معدنی چیست؟

در ایران، پوکه معدنی برای ساخت بلوک پوکه ای، از معادن و کوه های بستان آباد تبریز استخراج میگردد. این معادن در حدود ۳۰ کیلومتری تبریز و در شهر بستان آباد هستند. پوکه معدنی چگالی پایین دارد و وزن آن بسیار سبک است.

معمولا بلوک سیمانی پوکه ای، تولید تهران و کرج می باشند و با نام بلوک سیمانی پوکه ای شناخته می شوند. وزن تقریبی بلوک پوکه ای سیمانی، حدود ۳ الی ۸ کیلوگرم است.

قیمت بلوک پوکه ای در سایت خانه سازها، بسیار مناسب است و می توانید از تخفیف های خرید بلوک پوکه ای، بهره مند شوید. لازم به ذکر است که قیمت بلوک پوکه ای معدنی از قیمت بلوک پوکه ای صنعتی گرانتر است.

 

تفاوت بلوک پوکه ای معدنی با بلوک پوکه ای صنعتی

جالب است بدانید که بلوک پوکه ای معدنی کمی سفیدتر از بلوک پوکه ای صنعتی است، به این ترتیب می توانید تفاوت بلوک پوکه ای معدنی را از صنعتی تشخیص دهید. پوکه معدنی به علت طبیعی بودن، سفیدتر است و به علت پایان پذیر بودن منابع طبیعی، گران تر می باشد.

انواع پوکه معدنی

انواع پوکه معدنی برای ساخت بلوک پوکه ای شامل دو مورد زیر است:

 1. پوکه معدنی قروه
 2. پوکه معدنی بستان آباد

رنگ پوکه قروه کردستان، کمی سیاه تر است. توجه داشته باشید که بلوک سیمانی پوکه ای قروه کردستان، به رنگ تیره متمایل است در صورتی که بلوک سیمانی پوکه تولید شده با پوکه معدنی به رنگ سفید میباشد. این تفاوت رنگ، به راحتی قابل مشاهده است و می توانید هر یک بلوک پوکه ای بستان آباد و بلوک پوکه ای قروه را به راحتی تشخیص دهید.

شما عزیزان از سراسر کشور می توانید برای اطلاع از قیمت امروز بلوک پوکه ای با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید برای مشاوره و اطلاع از قیمت بلوک های زیر با ما تماس بگیرید:

 • بلوک سیمانی سقفی
 • بلوک سیمانی سنگین دیوار
 • قیمت بلوک سیمانی امروز
 • قیمت بلوک بتنی درجه یک
 • قیمت خط تولید بلوک سیمانی سبک
 • رنج قیمت بلوک سیمانی سبک
 • قیمت بلوک پوکه ای تخفیف دار
 • قیمت روز بلوک سیمانی معدنی و صنعتی
 • قیمت بلوک سیمانی در تهراندشت
 • قیمت بلوک سیمانی معمولی
 • قیمت بلوک بتنی سبک
 • قیمت بلوک سبک لیپر
 • قیمت بلوک سبک سیمانی
 • قیمت انواع بلوک سبک و …

بلوک سیمانی قیمت نحوه محاسبه دیوار چینی با بلوک سیمانی قیمت هر عدد بلوک سیمانی بلوک لیکا قیمت قیمت روز بلوک سیمانی قیمت بلوک سقفی سیمانی

قیمت بلوک سیمانی / سنگین ۲۰*۲۰*۴۰

قیمت بلوک سیمانی سنگین با ابعاد ۲۰*۲۰*۴۰ برای هر عدد در سال ۱۴۰۱، با افزایش همراه بوده، اما این قیمت هنوز به ثبات نرسیده است. برای اطلاع از تغییر احتمالی قیمت خرید بلوک سیمانی سنگین ۲۰*۲۰*۴۰ می توانید با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید.

افزایش قیمت بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰ طی دو سال اخیر از حدودا ۴۳۰۰ تومان و قیمت بلوک سنگین ۲۰*۲۰*۴۰ در حدود ۳۰۰۰ تومان شروع شد. سال قبل شاهد افزایش چند برابری قیمت سیمان، پوکه معدنی و کارگر بوده ایم. در سال ۱۴۰۱ این افزایش قیمت هنوز به حد ثابت نرسیده است و با افزایش یا کاهش قیمت سیمان مدام تغییر پیدا می کند.

خرید بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰

بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰ به بلوک بیست سانتی معروف است؛ این بلوک سیمانی به طول ۴۰ سانت، عرض ۲۰ سانت و ارتفاع ۲۰ سانت تولید می شود.

قیمت بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰، با توجه به نوع و ابعاد این محصول تعیین می شود. بلوک بیست سانت در دو نوع سبک و سنگین تولید می شود:

قیمت بلوک سیمانی سنگین:

قیمت بلوک سیمانی سنگین در مقایسه با قیمت بلوک سیمانی سبک، ارزان تر است زیرا نیاز به دستگاه و تجهیزات خاصی ندارد و بسیار آسان تر و کم هزینه تر تولید می شود.

بلوک سنگین ۲۰*۲۰*۴۰ از ترکیب سه ماده شامل ماسه شکسته با سیمان و آب تولید می شود. این مواد به وسیله دستگاه کاملا دستی  تولید می شوند و برای خشک شدن در فضای باز قرار داده می شوند.

“شما عزیزان می توانید برای مشاوره و اطلاع از قیمت بلوک ۲۰در۴۰، قیمت بلوک توپر، قیمت هر متر مربع بلوک سیمانی، قیمت بلوک سیمانی ۱۵ با تخفیف، قیمت امروز بلوک سیمانی، قیمت دیوارچینی با بلوک سیمانی، قیمت بلوک سیمانی ۱۵ سانتی درجه یک، قیمت چسب بلوک سیمانی، قیمت بلوک سیمانی دیوار، قیمت تمام شده بلوک سیمانی برای ساخت پروژه شما، قیمت بلوک لیپر و، قیمت بلوک لیک و … می توانید از سراسر کشور با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید.”
 • قیمت بلوک سیمانی سنگین ۲۰*۲۰*۴۰ ارزان تر از قیمت بلوک پوکه ای و سبک است. اما به دلیل داشتن وزن بالا، هزینه حمل آن گرانتر است. به این ترتیب بلوک سیمانی ۲۰ سانت سنگین هزینه حمل بالاتری در مقایسه با بلوک سبک ۲۰ سانتی دارد.
 • علاوه براین قالب تولید بلوک سنگین، ۲۰*۲۰*۴۰ معمولا ته باز است و دو سوراخ و دو جداره دارد. اما قالب بلوک پوکه ای سبک ۲۰*۲۰*۴۰، به صورت بلوک سیمانی ته پر ، نر و ماده، شش سوراخ و ۸ سوراخه است.
 • اکثر بلوک سازان با استفاده از دستگاه های کاملا دستی، به تولید بلوک سیمانی سنگین می پردازند و از ماسه معمولی استفاده می کنند. به همین دلیل بلوک سیمانی وزن آن ۲۲ کیلوگرم کاهش و ارتفاع آن حتی به ۱۶ سانتی متر می رسد. بنابراین هنگام خرید بلوک سیمانی، توجه داشته باشید که بلوک بی کیفیت خریداری نکنید و حتما از فروشنده معتبر خرید نمایید.
 • قیمت بلوک سیمانی بی کیفیت می تواند بسیار ارزان تر از قیمت بلوک سیمانی سنگین استاندارد باشد. بلوک های بی کیفیت به دلیل استفاده از ماسه معمولی، دارای شکستگی و پرتی هستند.

می توانید برای خرید بلوک سیمانی با کیفیت با “خانه سازها” تماس بگیرید، کارشناسان ما راهنمای شما برای انتخاب بهترین بلوک سیمانی برای اجرای پروژه و انواع ساخت و ساز هستند. علاوه براین از طریق تماس تلفنی از تخفیف های انواع بلوک سیمانی و هزینه ارسال به شهر یا شهرستان محل اجرای کار، مطلع می شوید.

خرید بلوک سیمانی تولید بلوک سیمانی ساخت خانه با بلوک سیمانی هزینه دیوار کشی باغ با بلوک سیمانی سایز بلوک سیمانی بلوک سبک سیمانی

وزن و ابعاد بلوک سیمانی

بلوک سیمانی، در وزن و ابعاد مختلف تولید می شود. در این قسمت به بررسی وزن و ابعاد بلوک سیمانی در بلوک سیمانی سنگین و بلوک پوکه ای سیمانی سبک پرداخته ایم.

بعد از آشنایی با وزن و ابعاد بلوک سیمانی می توانید ابعاد و نوع بلوک سیمانی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید از خدمات رایگان مشاوره کارشناسان سایت خانه سازها برای انتخاب بهترین بلوک سیمانی استفاده کنید.

وزن مخصوص بلوک سیمانی سبک، در مقایسه با بلوک سنگین بسیار کمتر است اما ابعاد آنها می تواند یکسان باشد. وزن بلوک سیمانی سبک، از دلایل کاهش هزینه های حمل و نقل آن با تریلی، کامیون یا وانت است.

اندازه استاندارد بلوک سیمانی، مشخص است و در دو نوع بلوک سیمانی سنگین و سبک یا همان پوکه ای تولید می شود. بلوک سقفی سیمانی سبک از انواع بلوک پرکاربرد در اجرای پروژه های مختلف است.

نحوه ساخت بلوک پوکه ای، کاملا با ساخت بلوک سیمانی سنگین متفاوت است، به همین دلیل، کاربرد آنها نیز متفاوت می باشد. در جدول زیر ابعاد انواع کوچک، بزرگ و متوسط بلوک سیمانی را مشاهده می کنید:

نوع بلوک سیمانی   ابعاد (سانتی متر)
ارتفاع عرض طول
ابعاد بلوک سیمانی بزرگ ۲۰ ۳۰ ۴۰
ابعاد بلوک سیمانی متوسط ۲۰ ۲۰ ۴۰
۲۰ ۱۵ ۴۰
ابعاد بلوک سیمانی کوچک ۲۰ ۱۰ ۴۰
۲۰ ۸ ۴۰

** لازم به ذکر است که ابعاد بلوک سیمانی با توجه به اندازه اسمی اعلام‌ شده و سفارش خریدار تعیین می شود. همچنین رواداری در هر بُعد باید در حدود رواداری ذکر شده باشد.

مقایسه قیمت بلوک سیمانی و پوکه ای ۲۰ سانتی

برای وضوح علت قیمت گذاری، در این قسمت شرح می دهیم قیمت بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای ۲۰ سانتی به چه علت متفاوت هستند:

۱- وزن بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰

وزن بلوک سیمانی پوکه ای ۲۰*۲۰*۴۰ ، در مقایسه با بلوک سیمانی کمتر و در حدود ۱۱ کیلوگرم است. وزن بلوک سیمانی سنگین با سایز ۲۰*۲۰*۴۰ بیشتر از بلوک پوکه ای است؛ ارتفاع آن ۱۹ سانت و وزن آن بالای ۱۹ کیلوگرم می باشد.

 

۲- تفاوت هزینه تولید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای

به این دلیل که بلوک سیمانی سنگین ۲۰ سانتی، عموما با دستگاه خودرو زمینی یا دستگاه کاملا دستی تولید می شود و در فضای باز خشک می شود هزینه تولید آن کمتر از بلوک سیمانی پوکه ای است. همچنین بعد از اتمام مراحل ساخت، وزن نهایی آن در حدود ۱۸ کیلوگرم با ارتفاع ۱۶ الی ۱۷ سانت می شود.

 

۳- تفاوت کاربرد بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای

قیمت بلوک سیمانی و قیمت بلوک پوکه ای ۲۰ سانتی متفاوت است. کاربرد و قیمت بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای ۲۰ سانتی، بستگی به نوع آن دارد. همچنین ترکیبات به کار رفته در ساخت آنها با توجه به کاربردهای متفاوتی انتخاب می شود.

به طور کلی بلوک ۲۰ سانتی را برای مصارفی مانند حصارکشی باغ، ویلا، مراکز آموزشی و سالن ها و … به کار می برند. به این معنی که در ساختمان سازی از بلوک ۲۰ سانتی استفاده نمی شود.

یعنی به طور عمومی در ساختمان سازی کاربردی ندارد. کاربرد و قیمت بلوک ۲۰ سانتی بستگی به نوع آن دارد. با توجه به توضیحات زیر کاملا متوجه این موضوع خواهید شد.

۴- قالب تولیدی

قالب تولیدی بلوک ۲۰ سانت سنگین، از نوع ته باز با دو سوراخ و دو جداره است، اما قالب بلوک ۲۰ سانت پوکه ای و سبک، سه جداره، چهار جداره، ته پر، نر و ماده دار، شش سوراخ و هشت سوراخ است.

 

خرید بلوک سیمانی / خرید بلوک پوکه ای

خرید بلوک پوکه ای ۲۰ سانتی برای ساخت مراکز آموزشی یا سالن های بزرگ که ارتفاع سطح تا سقف زیاد است انجام می شود. علت این انتخاب، عایق کاری است که این بلوک ها برای ساخت پروژه های بزرگ به همراه دارند.

اما خرید بلوک سیمانی سنگین ۲۰ سانتی برای ساخت حصار (حصار کشی دیوارهای محوطه باغ)، ساختمان و کرسی چینی (اولین سطح پی)، مورد استفاده قرار می گیرد.

برای استعلام قیمت خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای می توانید با کارشناسان “خانه سازها” تماس بگیرید. اگر برای انتخاب بلوک مناسب در اجرای پروژه خود نیاز به کسب راهنمایی دارید، کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

 

بلوک ماسه ای بهتر است یا بلوک پوکه ای؟

خرید بلوک ماسه ای ۲۰ سانتی بهتر است یا خرید بلوک پوکه ای سبک ۲۰ سانتی؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ابتدا باید بدانید که بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰ برای پروژه شما مناسب است یا نه؟ آیا جایگزین بهتری برای بلوک ماسه ای یا پوکه ای ۲۰ سانت، نظیر بلوک ۱۵ سانت وجود دارد یا خیر؟

سپس می توانید برای خرید بلوک ماسه ای اقدام کنید. اگر قصد دارید که قالب بیست سانتی برای ساخت دیوارهای مرتفع که ارتفاع آن حدود ۵ الی ۶ متر است استفاده کنید، خرید بلوک پوکه ای بهتر از خرید بلوک ماسه ای سنگین است زیرا می توان به این صورت با نیروی کار مقابله کرد. اما اگر دیوار ها فقط به عنوان حفاظ و حصار کاربرد دارند، انتخاب بلوک ماسه ای سنگین مناسب تر است.

“اگر برای انتخاب و خرید بلوک ماسه ای یا بلوک پوکه ای با ابهام روبرو شده اید و نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با پشتیبانی سایت “خانه سازها” تماس بگیرید. علاوه بر این میتوانید سوالات خود را در زمینه قیمت خط تولید بلوک سیمانی سبک، قیمت قالب بلوک سیمانی، قیمت دیوار بلوک سیمانی، بلوک سیمانی باغی، قیمت هر متر بلوک سیمانی برای اجرای پروژه شما،قیمت بلوک سیمانی سبک یا همان پوکه ای، قیمت بلوک پوکه ای، محاسبه قیمت بلوک سیمانی دیوار باغ، قیمت دیوار چینی با بلوک سیمانی و … با ما تماس بگیرید.”

 

هزینه خرید بلوک سیمانی

هزینه خرید بلوک سیمانی با توجه به نوع بلوک یعنی بلوک سنگین یا بلوک سبک متفاوت است. انتخاب نوع بلوک و سایز بلوک ها با توجه به نوع کاربری سازه، ساختمان و … تعیین می شود.

اگر برای محاسبه هزینه خرید بلوک سیمانی در اجرای پروژه خود نیاز به مشاوره دارید، می توانید با کارشناسان خانه سازها تماس بگیرید. علاوه براین اگر هر گونه سوال یا ابهام در زمینه موارد زیر دارید، می توانید در قسمت دیدگاه ها سوالات خود را درج نمایید و منتظر پاسخ فوری کارشناسان ما باشید:

 • نحوه محاسبه دیوار چینی با بلوک سیمانی
 • محاسبه قیمت خرید بلوک سیمانی برای اجرای پروژه
 • قیمت تولید بلوک سیمانی
 • هزینه ساخت خانه با بلوک سیمانی
 • هزینه دیوار کشی باغ با بلوک سیمانی
 • سایز بلوک سیمانی مناسب برای اجرای هر کار
 • هزینه خرید بلوک سبک سیمانی در ابعاد مختلف
 • خرید انواع بلوک سبک پوکه ای معدنی یا صنعتی
 • قیمت خرید بلوک سقفی سیمانی
 • قیمت فروش قالب بلوک سیمانی
 • هزینه تولید بلوک سیمانی سنگین در ابعاد مختلف
 • خرید بلوک لیکا و …
 • محاسبه هزینه دیوارکشی با بلوک برای پروژه شما
 • هزینه ساخت خانه با بلوک سیمانی سنگین
 • هزینه دیوارکشی با بلوک سیمانی
 • هزینه دیوار کشی با بلوک در ابعاد مختلف با توجه به نوع کار
 • دستمزد دیوار چینی با بلوک سیمانی چقدر است
 • هزینه دیوار چینی با بلوک سیمانی چقدر است
 • محاسبه قیمت نهایی اجرای کار و هزینه دیوارکشی با بلوک سیمانی سنگین
 • و…

قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار بلوک سیمانی قیمت دیوار کشی با بلوک سیمانی انواع بلوک سبک قیمت دیوار چینی با بلوک سیمانی آجر سیمانی

خرید انواع بلوک سیمانی

خرید انواع بلوک‌ سیمانی از طریق سایت “خانه سازها” فراهم شده است، کافیست با پشتیبانی ما تماس بگیرید. بلوک سیمانی بر اساس وزن، اندازه و ظاهر در ۴ گروه زیر تقسیم می‌ شوند:

نوع بلوک سیمانی وزن بلوک سیمانی بعد از خشک شدن
بلوک سیمانی رده یک ۵۰۰-۷۰۰ /کیلوگرم بر متر مکعب
بلوک سیمانی رده دو ۷۰۰-۱۰۰۰/کیلوگرم بر متر مکعب
بلوک سیمانی رده سه ۱۰۰۰-۱۷۰۰/کیلوگرم بر متر مکعب
بلوک سیمانی رده چهار ۱۷۰۰-۲۰۰۰ /کیلوگرم بر متر مکعب

در زمان خرید بلوک سیمانی به شاخص های ارزیابی صحیح و اصولی که تولید کننده ارائه می دهد توجه داشته باشید. با خرید از “خانه سازها” از مزیت قیمت مناسب بلوک سیمانی، کیفیت بالا و ارائه خدمات و مشاوره بهره مند می شوید:

 • ارائه خدمات مشاوره برای انتخاب بهترین بلوک سیمانی و مصالح برای اجرای پروژه شما
 • تعهد و مشتری مداری در تمام مراحل فروش و تحویل سفارش
 • تضمین کیفیت
 • برخورداری از ماشین آلات مختلف، برای نقل و انتقالات فوری سفارشات در محل
 • عرضه و تحویل به موقع سفارشات نزد پیمانکار، جهت اجرای پروژه و جلوگیری از خسارات ناشی از تاخیر در دریافت مصالح
 • دسترسی به مواد اولیه با کیفیت و دستگاه های مجهز مکانیکی
 • قیمت مناسب و متناسب با کیفیت بلوک

خرید بلوک پوکه ای سبک

برای خرید بلوک پوکه ای سبک می توانید از طریق سایت خانه سازها اقدام کنید. کاربرد بلوک سبک سیمانی در دیوارچینی، حصار کشی باغ و ویلا، ساخت سالن ها، آموزشگاهها، تیغه بندی و … است.

اگر برای خرید بلوک پوکه ای سبک با ابعاد مورد نیاز برای اجرای کار، نیاز به مشاوره دارید، می توانید با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید. بلوک های توخالی به طور گسترده ای برای دیوارهای داخلی و بیرونی، دیوارهای پانل و پارتیشن، دیوارهای مرزی و … به کار می رود.

نصب و ساخت دیوار با کمک بلوک پوکه ای سبک بسیار سریع و آسان است. این بلوک ها را می توان با تقویت فولاد در سازه مقاوم کرد. از دیگر کاربردهای خرید بلوک پوکه ای سبک، ساخت دودکش و شومینه است.

همچنین می توان برای ساخت دیوارهای باربر و غیر باربر، دیوارهای باغ و … از آن استفاده کرد. اگر قصد خرید بلوک پوکه ای سبک را دارید، در ادامه کاربردهای بلوک پوکه ای را شرح داده ایم، تا در صورت نیاز بتوانید در سایر پروژه ها و کارهای اجرایی از این بلوک کاربردی استفاده کنید:

 • ۱- خرید بلوک سیمانی برای پروژه های کوچک و تزئینی، مانند استند گلدان، نیمکت در فضای باز یا باغ و پاسیو و… .
 • ۲- خرید بلوک سیمانی برای ذخیره و محافظت از مواد در طولانی مدت برای پروژه های مختلف. به این ترتیب می توان مصالح را ذخیره کرد و آنها را از هم جدا نگهداشت.
 • ۳- خرید بلوک سیمانی برای ساخت قفسه کتاب و یا تزیینات باغچه و باغ، کاشت گل و گیاه، ساخت کباب پزهای سیمانی تزئینی، شومینه، نیمکت و … در باغ ها

بلوک سقفی سیمانی ابعاد بلوک لیکا ساخت خانه باغ با بلوک سیمانی استاندارد بلوک سیمانی قالب بلوک سیمانی قیمت بلوک سیمانی دیوار باغ بلوک سیمانی دیوار

 

خرید بلوک سیمانی سنگین

به بلوک سیمانی سنگین، بلوک سیمانی باغی هم گفته می شود، زیرا بیشترین کاربرد آنها در دیوار کشی باغ است. زیرا  هزینه حصارکشی با بلوک سیمانی سنگین کمتر از حصار کشی با بلوک سبک سیمانی است. برای مشاوره خرید بلوک سیمانی سنگین، می توانید با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید.

چرا باید بلوک سیمانی سنگین بخریم؟

برای اینکه بدانید آیا خرید بلوک سیمانی سنگین مناسب کار شما هست یا نه، لازم است شناخت دقیق از کابرد بلوک سیمانی سنگین داشته باشید. در این قسمت به شرح کاربرد این مصالح ساختمانی پرداخته ایم:

هر کدام از بلوک های سیمانی با ابعاد مختلف، برای کاربردهای متفاوتی ساخته شده اند. بنابراین نمی توان یک نوع بلوک ساختمانی را در انواع پروژه یا ساخت و ساز به کار گرفت. انتخاب نوع و خرید بلوک سیمانی، بستگی به نیاز پروژه دارد. پیش از خرید بلوک سیمانی سنگین به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • به بلوک سیمانی سنگین، بلوک سنگین بتنی یا بلوک باغی نیز گفته می شود زیرا اغلب اوقات برای دیوارکشی باغ از آن استفاده می شود. بلوک سنگین از تخلخل ماسه، سیمان و آب ساخته می شود. ماسه موجود در بلوک سیمانی، در مقایسه با بلوک پوکه ای، وزن بالایی دارد.
 • قیمت ماسه نسبت به پوکه معدنی ارزانتر نیز است به همین دلیل قیمت آن نیز در مقایسه با بلوک پوکه معدنی ارزان تر می باشد.
 • کیفیت بلوک های سنگین کاملا بستگی به دستگاه و قالب سازنده آن دارد.
 • بلوک سیمانی باغی با بلوک سیمانی سنگین در ابعاد بزرگ، مناسب دیوارکشی فوری باغ است. البته جابجایی آن برای کارگران دشوار تر از جابجایی بلوک پوکه ای است.
 • هزینه حمل بلوک سیمانی سنگین، در مقایسه با هزینه حمل بلوک پوکه ای گرانتر است.
 • بهتر است در دیوارکشی باغات از بلوک سیمانی سنگین که ارزان قیمت تر از بلوک پوکه ای است، استفاده شود.
 • ملات به کار رفته در ساخت بلوک سیمانی سنگین، آب، سیمان و ماسه است.
 •  برای تولید بلوک سیمانی، معمولا از دستگاه تخم گذار قدیمی استفاده می شود. مواد به کار رفته در ساخت بلوک سنگین سیمانی، داخل قالب های مخصوص ریخته می شوند، بعد از خشک شدن در فضای باز، قابل استفاده خواهند بود.
 • با توجه به اینکه ماده اصلی به کار رفته برای ساخت بلوک سیمانی، ماسه است، قیمت آن نیز ارزان تر است. علاوه براین در ساخت بلوک سیمانی سنگین، از تجهیزات و ماشین آلات گران قیمت و خاصی استفاده نمی شود. به طور کلی هزینه تولید و فروش آن ارزان است.
 • هزینه بلوک کشی با بلوک سیمانی سنگین ارزان تر از بلوک پوکه ای است. توجه داشته باشید که بلوک پوکه ای بسیار سبک بوده و اگر وزن بلوک پوکه ای سبک کمی بالاتر از حالت عادی باشد، نشان دهنده این است که تولید کننده در ساخت این بلوک، از ماسه استفاده کرده است. استفاده از ماسه در ساخت بلوک پوکه ای، موجب بی کیفیت شدن و افزایش وزن آن می شود. ماسه ترکیبی ارزان قیمت می باشد که اگر سازنده بلوک از آن استفاده کند کیفیت تولید خود را کاهش داده است.
 • معمولا متراژ باغات وسیع است و برای دیوارکشی فوری و ارزان، بهتر است از بلوک سیمانی سنگین استفاده شود. برای حصارکشی با بلوک سیمانی سنگین، بهتر است از ابعاد بزرگ استفاده کنید. به این ترتیب کار حصار کشی باغ به سرعت و با قیمت مقرون به صرفه، تمام می شود.
 • قیمت بلوک سیمانی باغی، با توجه به ابعاد بزرگ و مقاومت قابل قبولی که دارد، برای اجرای حصارکشی انتخاب بسیار خوبی است.
 • قیمت بلوک سیمانی با توجه به تغییرات قیمت ماسه و سیمان، تغییر می کند. به همین دلیل لازم است برای اطلاع از قیمت بلوک سیمانی با پشتیبانی ما “سایت خانه سازها” تماس بگیرید.

دیوارچینی با بلوک سیمانی دیوار بلوک سیمانی فروش بلوک سیمانی بلوک لیکا قیمت هر بلوک سیمانی وزن بلوک لیکا قیمت بلوک پوکه ای قیمت بلوک سیمانی توپر لیست قیمت بلوک لیکا

مقایسه خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای

سوالی که برای بسیاری از افراد ایجاد می شود این است که در اجرای هر کار یا پروژه، از چه نوع بلوکی استفاده کنند. به همین منظور در این قسمت، به طور مختصر، به مقایسه خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای پرداخته ایم.

با گذر زمان، فناوری و کیفیت تولید مصالح افزایش پیدا می کند و استفاده از مصالح سنگین به مرور در حال کاهش پیدا کردن است. بلوک های سبک که با پوکه معدنی ساخته می شوند، بسیار سبک هستند و برای بسیاری از موقعیت ها کاربرد دارند.

بلوک های سبک که با پوکه معدنی ساخته می شوند، ظاهر و کیفیت بسیار خوب دارند. در ساخت بلوک سیمانی سنگین، از ماسه استفاده می شود به همین دلیل این بلوک ها سنگین هستند و هزینه حمل و نقل آنها بیشتر است و کار کردن با آنها برای کارگران دشوار می باشد.

البته با تمام مزیت هایی که بلوک پوکه ای دارد، همیشه کاربردی نیست و در انجام برخی کارها بهتر است از بلوک سیمانی سنگین استفاده شود. برای انتخاب بهترین بلوک سیمانی می توانید از راهنمایی و مشاوره رایگان “خانه سازها” استفاده کنید. برای اینکار می توانید از سراسر کشور با پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.

شما عزیزان می توانید برای مشاوره رایگان در زمینه کاربرد انواع بلوک سیمانی و پوکه ای نظیر موارد زیر تماس بگیرید:

 • ساخت خانه باغ با بلوک سیمانی
 • استاندارد بلوک سیمانی چیست
 • بلوک سیمانی دیوار
 • دیوارچینی با بلوک سیمانی و انتخاب ابعاد مناسب بلوک
 • دیوار بلوک سیمانی مناسب چه سازهایی است؟
 • خرید بلوک سیمانی لیکا،بلوک سیمانی نمادار و لیکا فوم دار،بلوک سیمانی هبلکس و …
 • ساخت بلوک سیمانی بدون نیاز به ملات
 • بلوک سیمانی برای دور باغچه
 • دیوار کشی باغ با بلوک سیمانی
 • ساخت ویلا با بلوک سیمانی
 • و …

 

تولید بلوک سیمانی

تولید بلوک سیمانی در کارخانه بلوک سیمانی و توسط دستگاه تولید بلوک پوکه ای یا قالب بلوک سیمانی سنگین، انجام می شود. مواد تشکیل دهنده بلوک سیمانی سنگین در فرایند تولید، شامل آب، سیمان و ماسه است.

“برای خرید انواع محصولات تولید بلوک سیمانی راعی، بلوک ساختمانی لیکا، بلوک عایق دیواری سبک لیپر، سفال لیکا، بلوک سیمانی لیکا و هر گونه سوال در زمینه تفاوت بلوک لیکا و لیپر و … می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید. ”

قیمت بلوک سیمانی دیواری بلوک سیمانی نمادار قیمت بلوک سیمانی سبک ساخت بلوک سیمانی بلوک سیمانی بدون نیاز به ملات بلوک لیکا فوم دار قیمت بلوک سیمانی در شمال تیرچه سیمانی بلوک سیمانی سنگین انواع بلوک ساختمانی

کاربرد بلوک سیمانی سنگین

کاربرد بلوک سیمانی در محل‌هایی مانند دیواری توکار، نماکار، تیغه‌ای، ستون و سقفی می باشد. بلوک های سیمانی بتنی به دلیل قابلیت انعطاف‌ پذیری از مصالح ساختمانی پرکاربرد محسوب می شوند. از کاربردهای بلوک سیمانی سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دیوارهای خارجی، پایه، زیرزمین، پارتیشن
 2. انواع دیوارچینی
 3. سقف‌ های تیرچه بتنی

 

روش تولید بلوک سیمانی استاندارد

برای تولید بلوک سیمانی استاندارد یا بلوک بتنی سیمان به آب، ماسه و سایر سنگدانه های مناسب و سیمان نیاز است. با ترکیب این مواد و بعد از لرزاندن و متراکم کردن مخلوط می توان مواد را در قالب ریخته و برای خشک شدن، در محیط و فضای باز قرار داد. شکل ظاهر بلوک های سیمانی ، به صورت توخالی باربر و غیر باربر توچر و آجر بتنی است.

این بلوکها از نظر مصرف و نوع کاربری در انجام کارها به نوع بلوک سیمانی دیواری توکار و بلوک سیمانی نمادار، بلوک سیمانی تیغه ای، بلوک سیمانی ستونی و سقفی تقسیم می شوند. از مزیت های استفاده از بلوک سیمانی استاندار می توان به صرفه جویی در مصرف مصالح و زمان اجرای کار اشاره کرد.

مقاومت نسبی بلوک سیمانی استاندارد در برابر حرارت و صورت از ویژگی های خوب این مصابح ساختمانی کاربردی است. برای ساخت دودکش، نعل درگاه، جدول خیابان ها و پایده روها نیز می توان از بلوک های مخصوص استفاده کرد.

معایب استفاده از بلوک سیمانی سنگین

از معایب استفاده از بلوک سیمانی سنگین که  می توان به آن اشاره کرد، هزینه حمل آن است که با توجه به وزن بالای بلوک هزینه جابجایی و حمل و نقل آن بیشتر از نوع سبک است. از دیگر معایب استفاده از بلوک سیمانی سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ناپایداری در برابر رطوبت
 • ضایعات زیاد در حمل و نقل
 • استحکام پایین در ارتفاع بالای ۳ متر

 

خرید بهترین بلوک پوکه ای سبک

کدام بلوک سیمانی خوب است و خرید بهترین بلوک پوکه ای سبک را از کدام کارخانه و تولید کننده انجام دهید. اگر قصد خرید بلوک پوکه ای سبک را داشته باشید، احتمالا این سوالات را از خود پرسیده اید…

 • برای خرید بلوک پوکه ای سبک، لازم است اعتبار کارخانه را در نظر بگیرید. پیش از خرید بلوک سبک در حجم بالا، لازم است درمورد شرکت تولید کننده بلوک پوکه ای تحقیق کرده باشید.
 • لازم است بدانید محل کارخانه کجاست، از شماره ثبت شرکت، سابقه تولید شرکت، کیفیت تولیدات، تجربه و مهارت تولید و تحویل به موقع سفارش و … اطلاع داشته باشید.
 • خرید و فروش مسکن با توجه به کیفیت مصالح به کار رفته در آن با قیمت های مختلف در هر متر مربع انجام می شود. بنابراین ارگان های واگذار کننده مناقصه یا خریداران مصالح در حجم انبوه هنگام خرید بلوک پوکه ای سبک، به انتخاب تامین کننده بلوک و سایر مصالح توجه داشته باشند.
 • مرکز تولید بلوک سیمانی پوکه ای در ایران، شهر تبریز و آذربایجان شرقی است. معمولا سایر فروشندگان بلوک پوکه ای، محصولاتی را که برای فروش به بازار عرضه می کنند از این شهرها خریداری می کنند. به همین دلیل قیمت آنها واسطه ای بوده و از قیمت تولیدکننده بالاتر است. اگر قصد خرید بلوک پوکه ای را دارید، می توانید برای خرید با قیمت مناسب با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید.
 • بلوک های سیمانی در نوع سقفی، ستونی، تیغه ای، توکار و نمادار ساخته می شوند. از مزایای این بلوک می توان به سرعت بالای اجرای کار اشاره کرد. حمل آن آسان است و مقاومت نسبی خوبی در برابر حرارت دارد.
 • بسیار مهم است که یک کارخانه تولید بلوک سیمانی، محصول خود را بدون پرتی و با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه دهد. بنابراین کیفیت محصول را با قیمت آن مقایسه کنید.
 • بتن هایی نظیر بتن آلوکا از کیفیت بالایی در تولید مصالح ساختمانی برخوردارند و محصولات خود را با استفاده از دستگاههای جدید تمام اتوماتیک ترکیه ای تولید می کنند. بنابراین با خرید بلوک پوکه ای سبک آلوکا خیالتان بابت کیفیت راحت خواهد بود. تولید کنندگان دیگری نیز در حال تولید بلوک پوکه ای با کیفیت و با قیمت مناسب هستند. برای اطلاع از لیست قیمت انواع بلوک پوکه ای می توانید با پشتیبانی سایت خانه سازها تماس بگیرید.

شما عزیزان می توانید برای خرید بلوک پوکه ای سبک در هر تعداد که مورد نیاز شما است، با خانه سازها تماس بگیرید. پشتیبانی سایت خانه سازها، مشاور و راهنمای شما برای خرید بلوک سیمانی سبک با برندهای مختلف تولید کننده است.

بلوک های پوکه ای سبک در انواع سایز و ابعاد مختلف برای مصارف گوناگون تولید می شوند. بعد از مشاوره و خرید می توانید سفارش بلوک پوکه ای سبک را در محل به صورت صحیح و سالم دریافت کنید.

 

مزایای استفاده از بلوک پوکه ای سبک

بلوک های سیمانی پوکه ای سبک با ابعاد مختلف برای مصارف گوناگون طراحی می شوند. نوع کاربرد آنها از یک پروژه به پروژه دیگر متفاوت است. مزیت بلوک سیمانی شامل دوام، مقاومت بالا، غیر قابل احتراق بودن، طول عمر بالا و مقاومت مناسب در برابر بارهای وارد شده است. این ویژگی های برای اجرای هر پروژه، مزایای استفاده از بلوک سیمانی به شمار می روند.

از دیگر مزایای استفاده از بلوک سیمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وزن سبک
 2. عایق نسبی حرارت و صدا
 3. مقاومت و دوام بالا
 4. سازگار با محیط زیست
 5. افزایش سرعت عمل در کار
 6. مقرون به صرفه بودن
 7. سهولت حمل و نقل

علاوه بر موارد ذکر شده، بلوک‌ سیمانی می تواند به چند دلیل پایدار باشد. پایداری بلوک سیمانی بستگی به عواملی نظیر استفاده از مواد بازیافتی، محلی که ساخته می‌ شوند، نحوه حمل و نقل بلوک ماسه ای و درجه مواد کاربردی در آن دارد.

هنگام استفاده از بلوک سیمانی به نکات مهم در استفاده از این مصالح ساختمانی توجه داشته باشید:

لازم است تا زمان استفاده از بلوک‌ سیمانی، برای حفظ حالت چسبندگی بلوک ها،به طور مرتب آنها را مرطوب نگه دارید. نحوه چیدمان بلوک‌ های سیمانی که مورد استفاده قرار می گیرند، باید هم عرض با هم و هم عرض با دیوار باشند. برای ایجاد مقاومت بیشتر بلوک‌ سیمانی می‌ توانید از میلگردهای فلزی استفاده کنید این میلگردهای فلزی را داخل سوراخ‌ های بلوک جای دهید.

تولید بلوک سیمانی سبک قیمت هر متر بلوک سیمانی قیمت انواع بلوک سیمانی بلوک سیمانی برای دور باغچه انواع بلوک سیمانی دیوار قیمت بلوک سیمانی باغی نحوه ساخت بلوک پوکه ای قیمت دیوار بلوک سیمانی

 

بلوک سیمانی نمادار بتنی

بلوک سیمانی نمادار  بتی از بلوک های پرکاربرد به ویژه برای دیوار و حصارکشی باغات است. می توان گفت، دیوارکشی با استفاده از بلوک های نمادار بتنی،  یک جایگزین بسیار خوب برای دیوارهای سنگی، بلوکی و آجری است.

بلوک سیمانی نمادار بتنی، از اوایل دهه ۹۰ میلادی در آمریکای شمالی تولید شد و مزیت آن به دلیل بهبود مسائل زیست محیطی، سرعت بالای اجرای پروژه ها، کاهش هزینه های ساخت و ساز و امکان محاسبات دقیق و مهندسی بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

تولید بلوک سیمانی نمادار بتنی در ابعاد مهندسی شده، به صورت کاملا مکانیزه تولید می شوند. کیفیت بالای تولید قطعات بلوک سیمانی نمادار، راحتی استفاده و سرعت بالای اجرا و تنوع مناسب محصول از دلایل کاربرد وسیع آن در ویلاسازی ها، شهرک سازی، ساخت و سازهای صنعتی و شهری شده است.

در واقع بلوک های نمادار دارای نمای نهایی کاملا طبیعی ایجاد می کنند که بعد از نصب هیچ نیازی به هیچ گونه نماکاری بر روی آنها وجود نخواهد داشت. نمای این بلوک ها بخاطر داشتن تکنولوژی ساخت پیشرفته و منحصر به فرد بسیار زیبا بوده و ظاهر هر قطعه با سایر قطعات متفاوت می باشد، بنابراین هیچ مدل تکراری در این قطعات دیده نمی‌ شود.

 

مزایای بلوک های نمادار

 • زهکشی مناسب
 • عملکرد لرزه ای مناسب
 • انعطاف پذیری بالا
 • استاندارد بالای تولید
 • عدم نیاز به پی ریزی در دیوارهای حائل
 • کاهش هزینه ها
 • سرعت بالای اجرا
 • سهولت اجرا
 • مهندسی ساخت قطعات
 • دوام و ماندگاری بالا در یخبندان
 • امکان برچیدن و نصب مجدد
 • مناسب تمامی اقلیم ها و شرایط آب و هوایی
 • زیبایی
 • دوستدار محیط زیست

 

موارد استفاده از بلوک های نمادار بتنی

 •  نما
 • کانال انتقال آب
 • محوطه سازی
 • مجموعه های ورزشی
 • راه سازی
 • شهرک سازی
 • دیوار حائل
 •  پله
 • تراس بندی
 • پل سازی

انواع مدل های بلوک نمادار

انواع مدل های بلوک نمادار شامل دو مدل اصلی بلوک های نمادار نرمال برای دیوارکشی و مدل بلوک های نمادار برای دیوار حائل است. بلوک های دیوار حائل یا ژئوبلوک در مقایسه با بلوک های نرمال، با ویژگی های متفاوت تولید می‌ شوند. البته ظاهر و نمای نهایی آنها بسیار مشابه بلوک های نمادار نرمال می باشد. می توان گفت در ژئوبلوک قطعات به صورت کام و زبانه در هم چفت می شوند به همین دلیل نیاز به ملات ندارند.

قیمت بلوک سیمانی قیمت بلوک لیکا سه جداره ابعاد بلوک لیکا 15 قیمت قالب بلوک سیمانی قیمت بلوک سیمانی نمادار دیوار کشی باغ با بلوک سیمانی انواع بلوک های ساختمانی قیمت خط تولید بلوک سیمانی سبک قیمت بلوک سیمانی 10 سانتی فروش قالب بلوک سیمانی قیمت بلوک بتنی

بلوک های نمادار نرمال

 • بلوک نیمه
 • بلوک گوشه
 • درپوش دیوار
 • درپوش ستون
 • بلوک های یک رو نما
 • بلوک های دو رو نما

 

بلوک های نمادار دیوار حائل (ژئوبلوک)

 • ژئوبلوک گوشه
 • درپوش ژئوبلوک
 • بلوک دیوار حائل
 • ژئوبلوک نیمه

ساخت دیوار با بلوک نمادار

برای اجرای دیوار با بلوک نمادار بتنی، لازم است مانند سایر دیوارها ابتدا کدهای ارتفاعی، تسطیح و رگلاژ محل اجرا دیوار را مشخص کرد. این کار را با توجه به این که دیوار نقش دیوار حائل دارد یا خیر انجام دهید.

در دیوارهای نرمال، لازم است به ارتفاع دیوار عمق پی مورد نیاز توجه کنیم. علاوه براین در مرحله پی ریزی برای اتصال دیوار به پی در فواصل مشخص میلگرد کار گذاشته شود.

لازم به ذکر است که در دیوارهای حائل نیازی به پی وجود نیست و می توان به اندازه ۱۰% از ارتفاع دیوار حائل مورد نظر، بلوک دفنی کار کرد. در دیوارهای نرمال نیز وقتی به مرحله اجرای دیوار از ملات می رسید، برای پر کردن سوراخ بلوک ها اقدام کنید. زمانی که دیوارهای حائل به صورت خشکه چین اجرا می شوند می توان از سیمان برای پر کردن سوراخ بلوک های دیوار حائل استفاده کرد.

در ساخت دیوار حائل با بلوک سیمانی با توجه به تنوع قطعاتی نظیر قطعات نیمه، کنج و درپوش، سرعت اجرای کار افزایش پیدا کرده و به ندرت نیاز به برشکاری وجود دارد.

 

مشاوره خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای

برای مشاوره رایگان در زمینه انتخاب و خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای متناسب با فرمولاسیون اجرای کار و پروژه های خود، می توانید با تیم پشتیبانی “خانه سازها” تماس بگیرید. متخصصان ما پاسخگو و راهنمای شما عزیزان برای خرید بلوک سیمانی و بلوک پوکه ای مناسب برای اجرای انواع پروژه های شما در سراسر کشور هستند و کلیه سفارشات را به موقع در محل تحویل می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *