لایروبی چاه فاضلاب چگونه انجام می شود؟

در مقالات گذشته، در خصوص مباحث مختلف پیرامون چاه و وسایل گوناگون صحبت کردیم. امروز به مبحث لایروبی چاه می رسیم تا شما عزیزان را با جزئیاتی در این زمینه آشنا کنیم. شاید بسیاری از شما همراهان همیشگی، اطلاعاتی را در این مورد داشته باشید، اما تصمیم دارید تا آن ها را کامل کنید. بنابراین این مقاله برای شما نوشته شده است.

     ابتدا به این موضوع می پردازیم که اصلا لایروبی چاه فاضلاب چیست و چرا این کار انجام می گردد. پس توصیه ی ما این است که ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

لایروبی چاه فاضلاب چیست؟

     به طور کلی وقتی از کارایی چاه ما کاسته می شود و آن را مرتبا پر می بینیم، به این معنا است که باید لایروبی چاه صورت گیرد. بنابراین در وهله ی اول نتیجه می گیریم که شرط انجام لایروبی چاه فاضلاب، پر شدن بی رویه و بی از اندازه ی چاه است.

     به طور کلی، به خارج کردن سنگ، خاک و سایر مواد جامد از داخل چاه توسط چاه کن یا مقنی به منظور خالی کردن آن، لایروبی گفته می شود. حال چه زمانی متوجه شویم که چاه ما در آستانه ی پر شدن است؟ باز نشدن توالت، بالا آمدن آب توالت، وجود حشرات مودی مانند سوسک و در نهایت نداشتن کشش آب در خاک در زمین های غیر ماسه ای، منجر به گرفتگی چاه در آینده ای نزدیک خواهد شد.

     امروزه شاهد چاه های جذبی فراوانی در کشورمان هستیم. ساحت و احداث این چاه ها باید به اصولی ترین شکل ممکن انجام شود. در غیر این صورت و با ساخت چاه های غیر استاندارد، این چاه ها به صورت مکرر می گیرد  مشکلاتی را برای مردم ایجاد خواهد کرد. این چاه ها حتی می توانند منهول یا سپتیک نیز باشند.

لایروبی چاه فاضلاب خانگی

     از مهم ترین و پرکاربردترین چاه ها در سطح شهر، چاه های فاضلاب خانگی هستند که معمولا بیشتر گزارش های خرابی نیز به آن ها مربوط می شود. همان طور که در بالا هم گفته شد، لایروبی در این نوع چاه ها نیز انجام می شود و انجام آن برای متخصصان خونه سازها دشوار نخواهد بود. پس به محض مشاهده ی خرابی چاه ها و در صورت نیاز برای لایروبی چاه فاضلاب خانگی، پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما تماس بگیرید.

لایروبی چاه فاضلاب در تهران

     تهران از کلان شهرهای کشور ما به حساب می آید و بدون شک عده ی زیادی رد آن زندگی می کنند. بدیهی است که هر چه تعداد افراد شهرها بیشتر باشد، چاه های فاضلاب بیشتری نیز در آن ها به چشم خواهد خورد. به همین دلیل است که این روزها درخواست ها برای رفع ایرادات مربوط به چاه ها در تمام مناطق شهر تهران بسیار زیاد است و این قضیه به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است.

     خونه سازها قادر است تا به صورت تمام وقت به تماس مردم در هر کجای شهر بزرگ تهران پاسخ داده و مشکلات مربوط به آن ها را رفع نماید. بحث لایروبی چاه جذبی و چاه فاضلاب نیز با نازل ترین قیمت ممکن انجام خواهد شد و به هیچ وجه نباید نگران این مسئله باشید.

روش لایروبی چاه فاضلاب

     پس از ارائه ی توضیحاتی در مورد لایروبی، بهتر است به سراغ روش انجام آن برویم. قبل از ماموریت لایروبی چاه، ابتدا باید نسبت به تخلیه ی آن اقدام کرد. به یاد داشته باشید که این کار را نمی توان به هر شخصی سپرد و باید تنها افراد فنی و کاربلد را خبر کرد. سپس لایه های ته نشین شده و رسوب کرده باید به خوبی تراشیده شوند تا اثری از آن ها باقی نماند.

     سپس مواد جامد شامل لجن ها که در بالا به آن ها اشاره شد، از درون چاه خارج می شود که اصطلاحا به آن لجن کشی گفته می شود. عملیات لایروبی چاه فاضلاب رسما به پایان می رسد و مجددا می توان از آن چاه استفاده کرد. البته این کار هم به صورت انسانی و هم با دستگاه ای پیشرفته انجام می گیرد. باز هم تکرار می کنیم؛ تنها در صورتی باید به فکر لایروبی چاه باشید که چاهتان مدام پر می شود.

قیمت لایروبی چاه فاضلاب

     اصولا نمی توان قیمت دقیق و ثابتی را برای لایروبی چاه فاضلاب تعیین کرد. قیمت انجام امر لایروبی به عوامل مختلفی بستگی دارد و کارشناسان معمولا تمام آن ها را در نظر می گیرند. از مهم ترین این عوامل می توان به جنس و ابعاد چاه و همچنین مقدار مواد اضافی و لجن ها اشاره داشت. واضح است که هر چه تعداد این لجن ها و دیگر مواد جامد موجود در چاه بیشتر باشد، افراد متخصص باید وقت بیشتری را صرف لایروبی و در نهایت تراشیدن رسوبات کنند.

     حال خونه سازها کار را برای شما مردم عزیز ساده تر کرده است. اگر هیچ ایده ای در مورد قیمت لایروبی چاه فاضلابتان ندارید، بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا آن ها پس از شنیدن توضیحات شما، قیمتی را برای آن تخمین بزنند.

سخن پایانی

     این روزها وجود چاه فاضلاب استاندارد در هر خانه ای از ضروری ترین موارد به شمار می رود. این چاه ها گاهی اوقات به دلایلی که ذکر شد، می گیرد و دلیل نوشتن این مقاله نیز همین است. لایروبی عملی است که هر شخصی باید اطلاعاتی در خصوص آن داشته باشد تا در مواجهه با پر شدن چاه، علت را به سادگی تشخیص دهد.

     در این مطلب سعی داشتیم تا توضیحاتی را در مورد مفهوم لایروبی چاه، لایروبی چاه در تهران، لایروبی چاه های خانگی، روش انجام لایروبی و قیمت آن، توضیحاتی را ارائه دهیم. امیدواریم که این مقاله بتواند راهنمای مناسبی برای شما باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *