بتن مگر اجرای بتن مگر قیمت بتن مگر قیمت اجرای بتن مگر نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون نحوه اجرای بتن مگر کف سوله دستمزد اجرای بتن مگر ماله پروانه ای مراحل اجرای بتن مگر روش اجرای بتن مگر

نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون و کف سوله

برای مطالعه سریع هر بخش، روی عنوان آن کلیک کنید.

برای بتن ریزی ساختمان های بلند می توان از بتن مگر استفاده کرد. بتن مگر کاربردهای متعددی دارد، در این مقاله نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون و کف سوله، مزایا و معایب استفاده از بتن مگر را از صفر تا صد شرح دهیم. در ادامه همه چیز در مورد نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون، نحوه اجرای آرماتوربندی و آموزش بتن ریزی فونداسیون را می خوانید:

دریافت مشاوره

در صورتی که نیازمند خدمات حفاری چاه و چاه کن در تهران هستید، فرم را پر و در قسمت توضیحات مورد را مطرح کنید.

بتن مگر چیست؟

بتن مگر چیست؟ این بتن با عیار سیمان پایین تهیه می شود و برای آماده سازی بستر خاکبرداری شده برای آرماتوربندی و صفحه گذاری اجرا می شود.

همانطور که می دانید بتن از مهمترین و اصلی ترین مصالح ساختمانی است که ترکیبات آن شامل آب، سنگدانه و سیمان است. بتن، انواع مختلفی دارد و شامل بتن سنگین و سبک، بتن الیافی، بتن آماده، بتن پیش ساخته و بتن مسلح است.

برای اینکه بیشتر با بتن مگر آشنا شوید و همه چیز در مورد بتن ریزی و فونداسیون را بدانید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به دقت تا انتها مطالعه کنید.

بتن مگر یا همان بتن پوششی که نام انگلیسی آن lean concrete است، در حقیقت یک بتن با عیار سیمان کم در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم سیمان برای هر متر مکعب بوده که برای آماده سازی بستر خاکبرداری شده برای آرماتوربندی و صفحه گذاری به کار می رود.

بتن مگر

کاربرد بتن مگر چیست؟

اما کاربرد بتن مگر چیست و در چه کارها و محل هایی می تواند از آن استفاده کرد. باید بگوییم این بتن مانند سایر بتن ها، نقش مهمی برای ساخت و ساز دارد.

 • درصد بیشتر آب در ترکیبات آن در مقایسه با بتن های معمولی، باعث شده شکل روان داشته باشد. این خاصیت موجب شده که فقط در جاهای خاصی بتوان از آن استفاده کرد؛ مثل زمانی که می خواهیم از نفوذ سیمان به خاک جلوگیری کنیم.
 • علاوه براین مانع از جذب آب بتن توسط خاک می شود و از افت کیفیت بتن جلوگیری می کند. بتن مگر، می تواند به خوبی بستر خاک را برای پی ریزی آماده کند.
 • همچنین برای صاف، همگن و تراز کردن فونداسیون، بسیار مناسب است. اگر می خواهید استحکام لازم برای ساخت سازه ها در زمین هایی که استحکام ندارند را فراهم کنید، استفاده از بتن مگر، انتخاب خوبی است.
 • از کاربردهای بتن مگر، این است که مانع از ورود حشرات و حیوانات موذی به فونداسیون شود.
 • اگر از پوشش های پلاستیکی و لایه های عایق استفاده می کنید، بتن مگر استفاده از این پوشش ها را ساده تر می کند.
 • از دیگر کاربردهای بتن مگر این است که اگر خاک برداری بیش از حد لازم انجام شود، برای تراز کردن کف پی و پر کردن فضای خالی، می توان از بتن مگر استفاده کرد.
 • بتن مگر، علاوه بر ساخت و ساز ساختمان ها، در راه سازی و ساخت جاده نیز کاربرد دارد. در این حالت لازم است بتن مگر به عنوان پایین ترین لایه و زیر ساز استفاده شود.
 • اجرای یک لایه از این بتن در زیر اساس جاده ها به استحکام در برابر تنش های وارده از تردد وسایل نقلیه در زمان بهره برداری کمک می کند.

محل های استفاده از بتن مگر

بهترین محل استفاده از بتن مگر در مکان های زیر است:

 1. پارکینگ ها و سوله ها
 2. مراکز نظامی
 3. مراکز صنعتی بیشترین کاربرد را در این بخش دارد
 4. مراکز دارویی و بیمارستان ها
 5. کشتارگاهها
 6. سردخانه ها
 7. جایگاهای سوخت
 8. محوطه ها
 9. انبارها
 10. فرودگاه ها
 11. صنایع خودروسازی
 12. صنایع پتروشیمی
 13. نیروگاه ها
 14. کارگاهها
 15. سالن های ورزشی
 16. صنایع بهداشتی
 17. صنایع فلزی و ذوب آهن
 18. و…

آموزش نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون

با توجه به اینکه بتن مگر از انواع بتن بسیار پر کاربرد است، در این قسمت به آموزش نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون پرداخته ایم و از مراحل اجرای بتن مگر، نحوه اجرای بتن مگر و همچنین لیست قیمت اجرای بتن مگر مطلع می شوید.

دستمزد اجرای بتن مگر ماله پروانه، کف سوله و … مطابق تعرفه قیمت بتن مگر سال جدید محاسبه می شود:

نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون

تا اینجا با بتن مگر و کاربردهای آن آشنا شدید، اما روش اجرای بتن مگر چگونه است. باید بگوییم در هنگام انجام مراحل اجرای بتن مگر، نیز مانند سایر کارهای اجرایی لازم است نکاتی را برای بازدهی مناسب و کارایی بالاتر بدانید. بنابراین در اجرای بتن مگر به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • ۱- قبل از بتن ریزی باید خاک بستر مرطوب شود تا آب بتن جذب خاک نشود و بتن  ترک نخورد و پوک نشود.
 • ۲- قبل از اجرای بتن لازم است شفته آهک مرطوب شود تا آب بتن را جذب نکند.
 • ۳- بتن مگر را زمانی روی شفته آهک اجرا کنید که مقاومت شفته به ۵/۱ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع برسد. این مقاومت لازم را زمانی می توانید تشخیص دهید که اثر کفش بعد از راه رفتن بر روی آن باقی نماند.
 • ۴- بتن مگر معمولا با دستگاه بتن ریز کوچک ساخته می شود، لازم است توجه داشته باشید که بتن درون دستگاه حداقل دو دقیقه بعد از اضافه کردن آب، به خوبی مخلوط شود و بعد از آن مورد استفاده قرار بگیرد.
 • ۵- معمولا برای پاکسازی کف و اجرای دقیق تر فاصله گذاری آرماتورها از کف بتن مگر اجرا می شود. بنابراین لازم است دقت کنید که سطح تمام شده آن تمیز و یکنواخت باشد تا آرماتوربندی بهتر اجرا شود.
 • ۶- بعد از بتن ریزی، حدود ۱۰ ساعت سطح آن را مرطوب نگه دارید. سپس بعد از گذشت یک روز، می توان عملیات اجرایی بعدی را شروع نمود.

قیمت اجرای بتن مگر و دستمزد اجرای بتن ریزی

قیمت اجرای بتن مگر و دستمزد اجرای بتن ریزی بستگی به شرایط و عوامل زیر دارد که در این قسمت به طور کامل شرح می دهیم:

 • وسایل و ماشین آلات اجرای بتن ریزی
 • فاصله مکان پروژه از مرکز اجرا
 • سپردن تمامی مراحل اجرای بتن ریزی یا بخشی از آن
 • ضخامت بتن
 • مساحت اجرای پروژه بتن ریزی

قیمت بتن مگر و قیمت اجرای بتن مگر با در نظر گرفتن عوامل موثر محاسبه می شود. از عوامل تاثیرگذار مهم در تعیین قیمت بتن مگر، سپردن اجرای بتن ریزی در تمامی مراحل اجرا به یک اکیپ است که می توانند قیمت اجرای بتن ریزی را پایین بیاورند.

روش اجرای بتن مگر شامل آرماتوربندی و بتن ریزی کف است و یک اکیپ حرفه ای می توانند آن را به درستی و به صورت استاندارد اجرا کنند. بنابراین از سپردن مراحل کار به چند اکیپ خودداری کنید زیرا با افزایش دستمزد اجرای بتن ریزی و اجرای بتن ریزی با کیفیت پایین روبرو می شوید.

دستمزد اجرای بتن مگر ماله پروانه ای

دستمزد اجرای بتن مگر ماله پروانه ای چقدر است؟ باید بگوییم اجرای بتن ریزی با ماله پروانه، ماله برقی سطحی با مقاومت بالا و زیبا را می سازد که هزینه تمام شده آن بسیار مقرون به صرفه بوده و از اتلاف وقت نیز جلوگیری می کند.

 • از مسائل مهم در اجرای بتن ریزی استفاده از ابزار و وسایل جدید برای اجرا، نظیر دوربین لیزری، ماله پروانه یا همان ماله برقی، کاتر، دستگاه ساب زنی است که در مقایسه با سال های گذشته که از ماله دستی استفاده می شد، ابزار بهتر و کارآمدتری هستند.
 • ماله پروانه سطحی صاف و یکدست به شما می دهد که با هزینه ای بسیار پایین و کیفیت بسیار بالا ایجاد می شود. می توان گفت سرعت اجرای بتن مگر کاله پروانه ای، روزانه ۴۰۰ الی ۵۰۰ متر است.
 • اجرای بتن ریزی با ضخامت های مختلف نظیر ۱۰، ۱۵ و ۲۰ انجام می شود و در این میان هر چقدر ضخامت اجرای بتن ریزی بیشتر باشد، تاثیر مستقیم بر قیمت دستمزد اجرای بتن دارد. به طور معمول اجرای بتن ریزی با ضخامت ۱۰ سانتی متر انجام می شود. در ضخامت های بیشتر، لازم است با سفارش کارفرما و با توجه به نیاز پروژه ضخامت افزایش پیدا کند.
 • مساحت اجرای بتن ریزی در قیمت دستمزد اجرای بتن ریزی موثر است، به این ترتیب که هرچه مساحت اجرای بتن ریزی بیشتر باشد، قیمت اجرای بتن ریزی کاهش می یابد و برعکس، هر اندازه که مساحت اجرای بتن ریزی کمتر باشد، قیمت اجرای بتن ریزی بیشتر خواهد شد.
 • توجه داشته باشید که فاصله مکان اجرای بتن ریزی نیز در قیمت دستمزد اجرای بتن ریزی تاثیرگذار است. به این معنی که هر چه فاصله مکان اجرای پروژه از مرکز اجرا بیشتر باشد، قیمت نیز تا حدودی افزایش خواهد داشت.
 • قیمت اجرای بتن ریزی با ماله پروانه یا همان ماله برقی سطحی با مقاومت بالا، مقرون به صرفه و فوری است. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از دستمزد اجرای بتن مگر ماله پروانه ای و مسائل دیگر مربوط به فونداسیون، با کارشناسان خونه سازها تماس بگیرید.

نحوه اجرای بتن مگر کف سوله

اطلاع از نحوه اجرای بتن مگر کف سوله به روش اصولی و حرفه ای از ایجاد هزینه های اضافی جلوگیری می کند. از مرسوم ترین روش های اجرای بتن مگر، کف سازی سوله است.  بتن ریزی کف، شامل نکاتی است که در این مقاله به طور کامل شرح داده ایم. لازم است بتن مگر کف سوله توسط افراد خبره و حرفه ای اجرا شود.

قبل از شروع به کف سازی، ابتدا لازم است شرایط کاربری آن مشخص شود. بعد از آن میزان و وزن وسائلی که قرار است در این سطح قرار بگیرد، محاسبه شود. شرایط دمایی و … نیز در اجرای بتن ریزی کف سوله اهمیت دارد. این محاسبات را مهندس عمران و معمار در طراحی درج می کنند.

مراحل اجرای بتن مگر

در این قست، مراحل اجرای بتن مگر را به صورت گام به گام و با جزئیات کامل در ۳۲ مرحله شرح داده ایم:

روش اجرای بتن مگر

۱- کف سوله را برای بتن ریزی آماده کنید:

لازم است، کف را تمیز کنید برای اینکار می توان از ماشین آلات پاکسازی کف ساختمان استفاده کرد و یا دستی این کار را انجام دهید.اگر گیاه یا درخت در آن محدوده رشد کرده است، حتما از ریشه خارج شوند زیرا بعد از پوسیدگی، ایجاد حفره می کنند. محوطه و جنس خاک باید در آزمایشگاه بررسی شود تا مشخص شود، پشتیبانی مناسبی از سازه نصب شده بر روی آن دارد یا خیر.

جنس زمین باید حتما تحمل فشار وارد شده را داشته و اگر ضعیف است، با روش هایی که مهندسین پیشنهاد می دهند، استحکام آن را افزایش داد. خاک باید فشرده شود و برای اینکار می توان از غلتک راه سازی و … استفاده کرد.

۲- فرم دهی کف بتنی

لایه بتنی فونداسیون را که زیر کف سازی اصلی قرار دارد، کاملا مسطح و یکدست کنید به این کار فرم دهی کف بتنی گویند. برای ایجاد یکدستی، ممکن است، یک لبه انتهاییوجود داشته باشد البته اغلب ساختمان ها، بتن فونداسیون به صورت یکدست ریخته می شود. بعد از آنبلاک هایی به منظور مشخص کردن سطح کار نصب می گردد.
برای زیر سازی کف سوله می توان از بتن مگر استفاده کرد. مزیت استفاده از بتن مگر این است که مانع از ورود بتن اصلی به خاک می شود و آب آن توسط خاک جذب نخواهد شد. علاوه براین سطح زیرین صاف و تراز می شود.

۳- نصب قاب و فرم برای کف سازی

می توان با استفاده از خطوط طراحی ساختمان که دور ساختمان ترسیم می گردد، برای نصب لبه های قاب به شکل منظم اقدام کرد.

۴- نصب لوله های آب، برق و تاسیسات

اگر در طراحی سوله، لوله ها و … در کف قرار دارد، لازم است این لوله ها در محل مناسب قرار بگیرند. درپوش های آبرو و ورودی ها را مسدود کنید و بعد از اتمام عملیات و نصب قطعات انتهایی را باز کنید. اگر این عمل را انجام ندهید، با بتن پر می شوند.

۵- پر کردن سطح تا درجه انتهایی با ماده مناسب

 • لازم است، سطح زیرین را با مصالح مناسب تا زیر سطح کف سازی کاملا پر کنید، حین اجرای کار مراقب باشید که لوله ها آسیب نبینند.
 • موادی مانند خاک رس را می توان برای ایجاد چسبندگی بیشتر استفاده کرد. اگر زیرسازی قدرت کافی ندارد، استفاده از خاک رس روش خوبی برای تثبیت و افزایش قدرت زیرسازی است.
 • فضاهای ریز را در جاهایی که ممکن است رطوبت مشکل ایجاد کند، کاملا پر کنید.

نصب قاب و فرم برای بتن ریزی کف سوله


لوله کشی در نحوه بتن ریزی کف سوله

پر کردن تا سطح نهایی

۶- درجه بندی مواد پر کننده :

موادی که معمولا برای پر کردن کف مورد استفاده قرار می گیرند، درجه بندی های مختلفی از نظر کیفی دارند. بهتر است برای ساختمان های مهندسی، آزمایش چگالی نوع و مواد پر کننده لازم باشد و معمولا این کار توسط آزمایشگاه مهندسی ژئو تکنیک انجام می شود.

۷- سمپاشی کف:

قبل از پر کردن و زیر سازی حشرات را با سمپاشی از بین ببرید. می توانید این کار را توسط یک شرکت کنترل آفات و دارای مجوز انجام شود.

۸- نصب لایه محافظ یا ضد آب:

بلافاصله بعد از سم پاشی، لایه محافظ ضد آب نصب کنید. این لایه ضد آب و رطوبت است و از تبخیر مواد شیمیایی جلوگیری کرده و از خشک شدن زیر لایه و شل شدن آن نیز جلوگیری می کند.

نصب لایه ضد رطوبت

۹- نصب میلگرد

سیم تقویت کننده یا میلگردها را مطابق با طرح مهندسی یا کد ساختمانی منطقه خود نصب کنید. مطمئن شوید که به خوبی محکم شده اند اگر متوجه شل بودن شده اید حتما مشکل را رفع کنید زیرا در صورت شل بودن، بعد از بتن ریزی، کف سوله و تنظیم از جا در می آید. برای اینکار می توانید از مقره های بتنی استفاده کنید.

 

نحوه مسلح سازی در بتن ریزی کف سوله

۱۰- بتن ریزی مسطح

یک روش مناسب برای بتن ریزی مسطح پیدا کنید، می توانید این کار را به وسیله ابزار و یا کارگر انجام دهید. سطح بتن حتما باید کاملا صاف و یکدست باشد. برای اینکار می توان از یک تیغه لوله ای یا تخت استفاده کرد. همچنین از ابزارهایی مانند لیزر یا وسائل سنتی برای تشخیص تراز بودن سطح استفاده کرد.

۱۱- تعیین محل قرار گیری بتن

محل قرار گیری بتن را مشخص کنید. کامیون های حمل بتن و سایر تجهیزات باید بتوانند در حین قرارگیری بتن به راحتی به منطقه مورد نظر دسترسی داشته باشند.

پمپ های هوایی قادرند به خوبی بتن را از طریق شلیک مصنوعی و شیلنگ تا فاصله ۳۶ متری از کامیون حمل بتون، در مناطق کف سازی منتقل کنند. می توان آنها را در سطوح مرتفع یا در مکان های غیر قابل دسترسی به کار برد.

علاوه بر این پمپ های خط می توانند از لوله و شلنگ برای انتقال بتن به محل استفاده کنند. سطل های بتنی را نیز می توان با استفاده از جرثقیل یا لیفتراک تا محل، جابجا کرد. ظرف های متحرک جورجیا نیز وسیله خوبی برای انتقال بتن هستند. نازل های ماشین حمل می توانند بتت را مستقیما از کامیون به داخل قالب بشکند.

روش اجرای بتن ریزی کف

۱۲- بررسی قاب ها برای تراز بودن

۱۳- محاسبه بتن مورد نیاز برای کف سازی

۱۴- سفارش بتن آماده همزمان با تهیه بتن

زمان تحویل سفارش بتن آماده را با زمان قرارگیری بتن هماهنگ کنید. نحوه سفارش مصالح برای بتن ریزی کف سوله این گونه است که باید زمان و ساعت بتن ریزی، زمان رسیدن و ورود برای چندین کامیون به محل پروژه را برنامه ریزی کنید تا کارگران زمان کافی برای تخلیه بتن هر کامیون داشته باشند. اگر برنامه ریزی دقیق باشد، وقت برای رسیدن کامیون بعدی تلف نمی شود.

بررسی اشکال تراز

۱۵- آزمایش بتن

معمولا آزمایش بتن را با آزمایشگاه واجد شرایط هماهنگ می کنند و آزمایشگاه های بتن به شرح زیر هستند:

 • بررسی میزان ریزش برای مشخص شدن میزان انعطاف پذیری مواد بتونی : قالب مخروطی عمودی را با بتن پر کرده و مقدار بتن ریخته شده اندازه گیری می شود تا اطمینان حاصل شود که بتن خیلی خیس نباشد و مشخصات بتن با مشخصات طراحی مطابق باشد.
 • درجه حرارت کنترل شود که بتن در اثر افزایش دما آسیب ندیده باشد.
 • ورود هوا: این آزمایش به بررسی شرایط مواد در برابر انبساط کمک می کند. به این ترتیب که مواد شیمیایی به بتن اضافه خواهد شد تا از ورود هوا در مخلوط اطمینان حاصل شود. حفره های کوچک می توانند موجب انبساط بتن شده و زمان ترک خوردن را مشخص کنند. هوای مورد نیاز ورودی برای این آزمایش ۳-۵٪ است.
 • مقاومت فشاری: مقاومت بتن را PSI (Pound per square inch) اندازه گیری می کنند. می توان از قالب های پلاستیکی مخصوص برای جمع کردن نمونه هایی از مواد که قرار است در آزمایشگاه برای تعیین مقاومت بتن به کار می رود استفاده کرد.

۱۶- برنامه ریزی برای قرار دادن صفحات بتنی

نیروی انسانی کافی داشته باشید و شرایط آب و هوایی را بررسی کنید عوامل زیر می توانند در زمان تنظیم بتن نقش داشته باشند:

 • درجه حرارت
 • رطوبت
 • باد
 • آفتاب

۱۷- بررسی تجهیزات مورد استفاده در محل قرارگیری بتن

اگر می خواهید کامیون با پمپ بتون استفاده شود، در این حالت لازم است ماشین، یک ساعت زودتر برسد تا امکان تنظیم و قرار گیری در محل وجود داشته باشد. با این برنامه ریزی، اپراتور پمپ فرصت دارد تا از طرح اجرایی ایده ای بگیرد.

 • ماشین آلات را از نظر تیغه ها، روغن و بنزین و … چک کنید.
 • تیغه ها در وضعیت مناسب قرار داشته باشند و تجهیزات صاف کننده و … به درستی عمل کنند.
 • تجهیزات و کلیه ابزارها و وسایل ایمنی شخصی نظیر دستکش ها، چکمه ها و … بررسی شوند.

 

۱۸- بتن ریزی را از گوشه شروع کنید.

۱۹- بررسی وضعیت سیم تقویت کننده و میلگردهای زیر بتن

مطمئن شوید که در حین اجرا، طرح سیم تقویت کننده یا میلگرد ها در زیر بتن تحت فشار قرار نداشته باشند. اگر تحت فشار هستند می توانید با کمک دو کارگر، از قلاب برای بالا کشیدن سیم ها استفاده کنید. نگه داشتن آرماتور در شرایط و محل مناسب برای استحکام سطح بتنی بسیار ضروری است.

۲۰- بتن را به صورت یکنواخت در سطح بریزید

با توجه به وجود سیم و لوله ها که در کف قرار دارند، توجه داشته باشید که بتن به صورت یکنواخت و کاملا صاف ریخته شود.

شروع بتن ریزی از گوشه

نحوه مراقبت از میلگرد ها

ادامه اجرای بتن ریزی کف

۲۱- صاف کردن سطح بتن

با ابزار ظریف کاری، گوشه و زوایای بتن را بتراشید، این کار را به وسیله یک کاگر در زمان اجرای بتن ریزی انجام دهید.

۲۲- استفاده از ماله دستی برای صاف کردن لبه های بتن

کارگران لبه های بتن را با استفاده از ماله دستی صاف کنند. با این روش می توانید سطح کف سازی را در امتداد قاب ها صاف و یکدست کنید.

۲۳- جدا کردن تیغه های لوله یا ریزه های سطح

اگر سوراخی در زمان برداشتن قطعات حفره ای ایجاد شده است، آنرا با بتن پر کنید.

نحوه ظریف کاری بتن ریزی کف

کار روی گوشه ها

جدا کردن لوله ها و ترمیم

۲۴- نحوه بتن ریزی تا سطح نهایی کف

بتن را تا زمانی که فرم ها تا سطح نهایی کف پر شوند، بریزید. بعد از بتن ریزی، یک کارگر تمامی وسائل مورد استفاده از جمله تیغه ها و … را تمیز کند.

۲۵- سفت شدن بتن

اگر لبه ها به درستی ماله کشی شده است، صبر کنید تا بتن سفت شود، سپس کارگرها روی تخته های پشتیبان بر زانو نشسته و بتن را با فشار انگشت بررسی کنند که درزی نمانده باشد.

۲۶-ظریف کاری بتونی

کارگرها در جاهایی که امکان استفاده از ماشین وجود ندارند، دستی ظریف کاری بتونی انجام دهند و دستی به صاف کردن بتون بپردازند. همچنین در اطراف مناطق مسدود شده، قطعات لوله، رول پلاک و … که برجای مانده است را رفع کنند.

ادامه ریختن بتن

انتظار تنظیم بتن سوله

ظریف کاری بتن

۲۷- استفاده از ماشین ماله

وقتی بتن سفت شد و دیگر رد پای عمیق روی آن باقی نماند، ماشین ماله را روی صفحه قرار دهید. تیغه های دستگاه نباید در بتن گیر کنند.

۲۸- بتن را با تیغه ها در حالت مناسب قرار دهید.

این امر به آنها سطح بیشتری می دهد، بنابراین احتمال فرو رفتن در هنگام چرخش در سطح را ندارند. استفاده از ترکیب تیغه ها، به جای فقط تیغه انتهای کار برای این مرحله بهتر است.

۲۹- آب پاشی

مناطقی که به ماشین مجهز به ماساژور جواب نمی دهد، با آب پاشیدن خیس کنید. به خصوص زمانی که می خواهید ماسه سنگ ها را جمع کنید و برای پرکردن حفره ها و پوشاندن مصالح به جای مانده در زمان صاف کردن، این کار موثر است.

قرار دادن ماشین ماله

قرار دادن تیغه ها در جای مناسب

۳۰- نحوه پاشش مه پودری آب در بتن ریزی کف سوله

اگر سطح بتن صاف شد، اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود. سپس برای ماله کشی نهایی آماده شوید. مناطقی که در معرض باد یا آفتاب قرار دارند معمولا زودتر خشک می شود.

۳۱- استفاده از دستگاه ماله کشی

از دستگاه ماله کشی روی بتن استفاده کنید. برای ماله کشی سفت، تیغه ها را روی دستگاه بالا ببرید زیرا بتن به تدریج خشک می شود و در نتیجه فشار بیشتری به ناحیه ای کوچکتر از تیغه وارد می شود.

۳۲- از ترمیم کننده استفاده کنید

کاربرد ترمیم کننده، جلوگیری از خشک شدن سریع بتن در شرایط آب و هوایی مختلف است. علاوه براین می توانید از تکنیک پخت نیز استفاده کنید.

انتظار بعد از اولین ماله کشی

ماله کشی با دستگاه

استفاده از ترمیم کننده

۳۳- برش اتصالات

با بریدن اتصالات و درز های مورد نیاز با کمک تجهیزات ساختمانی، می توان از ترک خوردن بتن در هنگام انبساط جلوگیری کرد.

۳۴- تمیز کاری قاب و فرم ها

قاب و فرم ها را برای استفاده مجدد در پروژه بعدی تمیز کنید. علاوه بر این یک کارگر را مسئول جمع کردن خرده ریز ها یا پیچ هایی کنید که ممکن است وجود آنها در محیط برای کارگران خطرناک باشد.

بریدن اتصالات
برداشتن قاب ها

در نهایت کف بتنی سوله آماده بهره برداری است. اگر در زمینه اجرای بتن مگر کف سوله سوال یا ابهام دارید، می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید.

 

مشاوره در زمینه نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون و کف سوله

برای مشاوره در زمینه نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون و اجرای بتن مگر کف سوله و موارد زیر، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید:

رفع مشکلات استفاده از بتن مگر
اجرای بتن مگر در شرایط آب و هوایی مختلف
نحوه اجرای بتن مگر فونداسیون
نحوه اجرای بتن مگر کف سوله
دستمزد اجرای بتن مگر ماله پروانه ای
مراحل اجرای بتن مگر با کاربردهای مختلف
روش اجرای بتن مگر در پروژه های مختلف

و ….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *